Český krajanský spolek v Athénách

květen 2017

Dětský klub

Druhá neděle v květnu patří našim maminkám. Přípravy na tento den nechceme podcenit. Co by tak maminkám udělalo radost? Vytvoříme jim přáníčko? Namalujeme srdíčko? Nebo že by to byla beruška? Maminky, všechno nejlepší!

Květen máme rádi také proto, že se blíží léto a počasí už je pěkně teplé, sluníčko hřeje, občas až dost, takže je třeba se trošku schladit. Což takhle dát si zmrzlinu? Jahodovou, vanilkovou, citronovou, čokoládovou, pistáciovou, zkrátka pěkně barevnou.

-AnKa-

1. a 2. třída a předškoláci

V květnu jsme intenzivně zkoušeli na besídku, která nás čeká na konec školního roku. Písničky, básničky, scénky, to vše jsme přiváděli k dokonalosti.

1. třída probrala zbývající písmenka abecedy a procvičovala čtení a psaní. Zaměřili jsme se na písmena, která se často pletou (b, d, p).

2. třída se dověděla, jak rozlišíme výslovnost a psaní souhlásek ve slovech, když vyslovujeme p, t, ť, f, s, š, ch, ale píšeme b, d, ď, v, z, ž, h.

Společně jsme tvořili slova opačného významu a přečetli jsme další příběh japonské holčičky Kiko.

 

-AnKa-

3. třída

V měsíci květnu jsme se naučili písničku „Kočka leze dírou“, která se všem žákům moc líbila. Naším hlavním tématem se ale stala roční období a měsíce. Děti se naučily odpovídat na otázky začinající na „Kdy...?“ a dávat do správných pádů názvy měsíců (Kdy ses narodil? Kdy máš narozeniny? Kdy jsou Vánoce?). Zopakovali jsme si hlavní svátky v roce (Vánoce, Velikonoce, Mikuláš atd.) a procvičovali si slovní zásobu související s tímto tématem. Také jsme tvořili větičky s příslovci „rád“, „radši“ a „nejradši“ a učili se řadové číslovky.

Také jsme opakovali lexiku k tématu „exotická zvířata“ a správné vyjádření hodin - oběma tématům jsme se věnovali již v minulých měsících.

V učebnici Domino jsme probrali celou kapitolu šest (Barevný rok).

Navíc jsme se velmi intenzivně připravovali na červnovou besídku.

 

-Pavla-

4. třída

Ani v květnu jsme nezaháleli .

Naučili jsme se další písničku, v denících přibylo zážitků, přečetli jsme si další díl komiksu Knedlík i několik kapitol z knih podle vlastního výběru. Také jsme hráli Plácanou, Lovce perel i Kufr a procvičovali tak vzory podstatných jmen. Psaní i - y jsme pak procvičovali nejen v pracovních sešitech a cvičeních na tabuli, ale i v diktátech. Konverzaci procvičujeme mimo jiné i formou hry 'Ukaž a vyprávěj'. Na závěr jsme vyluštili záhadu zmizelého prstýnku z časopisu Krajánek a zahráli si deskovou hru ze stejného časopisu, která se jmenuje 'Výlet na horu Říp'.

A protože se nezadržitelně blíží konec školního roku, je čas připravit se i na závěrečnou besídku. Máte se na co těšit!

 

-HanKa-