Český krajanský spolek v Athénách

PIMPRLE V ATHÉNÁCH

„Moji milí noví přátelé!
Moc děkuji za včerejší příjemný den strávený ve Vaší společnosti! Zavedli jste mě na spoustu krásných míst, které jsem ještě nikdy neviděl, od Akropole, kde jsem se procházel spolu s dalšími turisty, až po náměstí Syntagma, kde jsem pózoval s čestnou stráží před parlamentem. Poté jsme se přesunuli do jednoho krásného parku, abychom si trošku odpočínuli po dlouhé procházce. Piknik v tráve jsem si také moc užil! Jsem tak rád, že jsem vás poznal a už se těším na Noc s Andrsenem, kde se s Vámi zase uvidím, a také se moc těším, až mi v sobotu ukážete Vaši "českou školičku"!

Váš kašpárek Pimprle“
 

Putování kašpárka začalo v italské Neapoli, odkud se postupně vydával do jiných měst v Itálii a později své cestování rozšířil i do světa, procestoval Ameriku i Evropu. Poslední z jeho zastávek po Evropě budou Athény. Na všech místech ho hostili čeští krajané, děti z českých škol ho seznamovaly s místem jejich bydliště. Z tohoto projektu nakonec vzejde dětský průvodce po světě - po městech, kde se nacházejí české školy pod záštitou České školy bez hranic. Více informací naleznete zde: http://csbh.cz/novinky/projekt-putovani-kasparka-pimprlete

A aby i část o Athénách byla poutavá, připravili jsme pro kašpárka pestrý program. V sobotu 21.3. jsme ho vzali na procházku po Athénách. Procházkou jsme se přesunuli k parlamentu na náměstí Syntagma, abychom se podívali na výměnu stráže. Pak jsme se přemístili na piknik do Královské zahrady a kašpárka pěkně pohostili.

V pátek 27.3. si přišel poslechnout české pohádky na Noc s Andrsenem a v sobotu 28.3. nás pak navštívil i při výuce. Děti na rozloučenou nakreslily na památku jeho portrét.
 
[Best_Wordpress_Gallery id="11" gal_title="Kašpárek Pimprle v Athénách 21.3.2015"]